CZARODZIEJSKI FLET

CZARODZIEJSKI FLET

sobota, 30 Marzec, 2019

CZARODZIEJSKI FLET W TEATRZE WIELKIM

 W środę razem z klasą 7a wybraliśmy się do Teatru Wielkiego na operę Czarodziejski flet. Autorem tej sztuki jest Wolfgang Amadeusz Mozart - jeden z klasyków wiedeńskich. Tydzień przed spektaklem, podczas lekcji muzyki, rozmawialiśmy na temat opery, więc z pozytywnym nastawieniem jechałam do teatru.
Wszyscy punktualnie przybyli na zbiórkę. Na scenie pojawili się śpiewacy, a za nimi animacja, która wspaniale komponowała się z utworem. Nie dość, że ich głosy były mocne i pięknie brzmiały na sali, to mieli oni również talent aktorski, który wprawiał widzów w śmiech i jeszcze większe zaciekawienie. Najlepszy głos owego wieczoru należał do Królowej Nocy - Anny Simińskiej. Kiedy kobieta zaczęła śpiewać arię, publiczności stanął dech w piersiach. Po zakończeniu utworu została ona nagrodzona gromkimi brawami.

 Uważam, że opera Czarodziejski flet jest sztuką godną uwagi. Śpiewacy fenomenalnie zagrali i zaśpiewali, wczuwając się w role odgrywanych postaci. Myślę, że bardzo ciekawym i ubarwiającym nam spektakl elementem była również animowana scenografia. Dzięki niej widzowie nie tylko mogli posłuchać wokalistów, ale także zrozumieć sytuacje, w jakich się znajdowali.  Mimo tego, że byłam na tej sztuce drugi raz, nie znudziła mnie ona pod żadnym kątem. Elementy komizmu za każdym razem rozbawiały mnie tak, że nie stawała się ona nudna. Sądzę, że operę Czarodziejski flet powinien zobaczyć zarówno każdy dorosły, jak i nastolatek.

Cyberprzemoc

Cyberprzemoc

czwartek, 17 Październik, 2019

CYBERPRZEMOC

10 października uczniowie klasVI-VIII uczestniczyli w dwugodzinnych  warsztatach z profilaktyki cyberprzemocy. Spotkania...

Czytaj więcej

SPOTKANE Z MISTRZYNIĄ OLIIMPIJSKĄ

SPOTKANE Z MISTRZYNIĄ OLIIMPIJSKĄ

środa, 9 Październik, 2019

SPOTKANE Z MISTRZYNIĄ OLIIMPIJSKĄ

Naszą szkołę odwiedził niezwykły Gość- Anita Włodarczyk- mistrzyni olimpijska i rekordzistka świata...

Czytaj więcej

MUZYKA I TANIEC FLAMENCO

MUZYKA I TANIEC FLAMENCO

sobota, 5 Październik, 2019

MUZYKA I TANIEC FLAMENCO

  3 października w naszej szkole odbyła się lekcja flamenco. Uczniowie poznali różnice między gitarą...

Czytaj więcej

Warsztaty świetlicowe

Warsztaty świetlicowe

piątek, 4 Październik, 2019

Szczegóły na plakacie

Czytaj więcej