Dzień Europy

Dzień Europy

niedziela, 12 Maj, 2019

DZIEŃ EUROPY

Dokładnie 9 maja przypada rocznica podpisania historycznej Deklaracji Schumana, w której francuski minister spraw zagranicznych, zaproponował nową formę współpracy politycznej w Europie.

Plan Schumana uważany jest za początek Unii Europejskiej.1 maja 2019r. przypada również 15. rocznica przystąpienia Polski do Wspólnoty Europejskiej.

Z tej okazji fakultet wiedzy o społeczeństwie i państwie współczesnym przygotował krótką lekcję wiedzy o Europie, połączoną ze szkolnymi prawyborami do Parlamentu Europejskiego.

Po przywitaniu się we wszystkich językach obowiązujących w 28 państwach Unii rozpoczęło się nasze szkolne spotkanie. Krótka historia integracji europejskiej wzbogacona została podróżą po wszystkich stolicach unii i listą muzycznych przebojów z krajów wspólnoty. Całość spotkania dopełniły przygotowane przez Samorząd Uczniowski plakaty o krajach zrzeszonych w unii. Oddane głosy w szkolnych prawyborach zostały już policzone i znamy nazwiska 5 kandydatów,  na których głosowali nasi uczniowie i nauczyciele.

Jesteśmy ciekawi, jak 26 maja zagłosują Polacy?

 

WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY

WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY

wtorek, 2 Lipiec, 2019

Szczegóły na plakacie

Czytaj więcej

Wyjazd do Anglii:

Wyjazd do Anglii:

środa, 26 Czerwiec, 2019

Wyjazd do Anglii:

 Informujemy o zbiórce wyjazdowej dzieci i młodzieży wyjeżdżających do Anglii  i Walii na obóz językowy Kirkham 2019 w terminie 05.07...

Czytaj więcej

POŻEGNANIE GIMNAZJALISTÓW

POŻEGNANIE GIMNAZJALISTÓW

wtorek, 18 Czerwiec, 2019

POŻEGNANIE OSTATNIEGO  ROCZNIKA SPOŁECZNEGO GIMNAZJUM NR 14 STO

Szanowni Państwo!

17 czerwca pożegnaliśmy absolwentów...

Czytaj więcej

Ankieta

Ankieta

wtorek, 18 Czerwiec, 2019

Bardzo prosimy o wypełnienie anonimowej ankiety o naszej Szkole.

Czytaj więcej