Dzień Europy

Dzień Europy

niedziela, 12 Maj, 2019

DZIEŃ EUROPY

Dokładnie 9 maja przypada rocznica podpisania historycznej Deklaracji Schumana, w której francuski minister spraw zagranicznych, zaproponował nową formę współpracy politycznej w Europie.

Plan Schumana uważany jest za początek Unii Europejskiej.1 maja 2019r. przypada również 15. rocznica przystąpienia Polski do Wspólnoty Europejskiej.

Z tej okazji fakultet wiedzy o społeczeństwie i państwie współczesnym przygotował krótką lekcję wiedzy o Europie, połączoną ze szkolnymi prawyborami do Parlamentu Europejskiego.

Po przywitaniu się we wszystkich językach obowiązujących w 28 państwach Unii rozpoczęło się nasze szkolne spotkanie. Krótka historia integracji europejskiej wzbogacona została podróżą po wszystkich stolicach unii i listą muzycznych przebojów z krajów wspólnoty. Całość spotkania dopełniły przygotowane przez Samorząd Uczniowski plakaty o krajach zrzeszonych w unii. Oddane głosy w szkolnych prawyborach zostały już policzone i znamy nazwiska 5 kandydatów,  na których głosowali nasi uczniowie i nauczyciele.

Jesteśmy ciekawi, jak 26 maja zagłosują Polacy?

 

Konkurs “Myślę o niebieskich migdałach”.

Konkurs “Myślę o niebieskich migdałach”.

piątek, 22 Maj, 2020

Dnia 22.05 został rozstrzygnięty Ogólnopolski konkurs literacko-plastyczny dla szkół STO “Myślę o niebieskich migdałach”. Celem tegorocznej edycji...

Czytaj więcej

Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

środa, 8 Kwiecień, 2020

ŻYCZENIA

Czytaj więcej

Ważne

Ważne

niedziela, 22 Marzec, 2020

Drodzy rodzice,

informujemy, że w związku z ogłoszonym stanem epidemii zawieszenie lekcji w szkołach publicznych i niepublicznych przedłużono do rozpoczęcia...

Czytaj więcej

Obiady

Odwołaj OBIADY !!!

piątek, 13 Marzec, 2020

Szczegóły na plakacie

Czytaj więcej