Kadra

 

 

Tomasz Tatkowski

dyrektor szkoły,
 

Iwona Krajewska-Różalska

wicedyrektor szkoły

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Absolwentka wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, wicedyrektor szkoły, pedagog szkolny, reedukator. Przez 17 lata działałam czynnie w organizacji harcerskiej ZHR, prowadziłam drużynę, szczep i hufiec.
Później zostałam wolontariuszem fundacji na rzecz dzieci i rodzin zastępczych, docierałam do najbardziej potrzebujących. Prowadziłam zajęcia integracyjno - rozwojowe jako streetworker w projekcie "Aktywny Targówek".

Moją pasją są podróże, fotografia i robótki ręczne. Największe szczęście sprawia mi odkrywanie ludzi i niezwykłych miejsc.

Danuta Aktonorowicz

nauczyciel j.angielskiego

Absolwentka Studiów Magisterskich na Wydziale Handlu Zagranicznego SGPiS (obecnie SGH) w Warszawie; Studiów Podyplomowych: Studium Doktoranckie SGPiS specjalizacja:Planowanie i Zarządzanie; Uniwesytet N.Y.U Nowy York USA Specjalizacja Marketing Strategies of the US basedTransnational Corporations; Uniwersytet San Sebastian, Hiszpania Specjalizacja Rentabilidad de Futuras Inversiones; studia pedagogiczno-metodyczne w zakresie nauczania języka angielskiego ODN w Warszawie. Uwielbiam podróżować, szusować na nartach. W wolnym czasie oglądam dobry film (najchętniej dokument ) lub spektakl w teatrze.

Dorota Bielawska

Tańce

Nauczyciel tańca

Teresa Bobińska-Feldfeber

edukacja wczesnoszkolna,
nauczyciel wspomagający

Absolwentka pedagogiki terapeutycznej i wczesnoszkolnej oraz animacji społeczno-kulturowej na APSie . W wolnych chwilach uwielbiam piec ciasta. Niezwykłą przyjemność odnajduję w pisaniu wierszy i małych sztuk teatralnych.

Ewa Bogucka

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Absolwentka pedagogiki na UW. Chętnie zarażam innych optymizmem, uśmiechem rozjaśniam ich twarze. Moją pasją jest odnawianie starych przedmiotów, dekoratorstwo. W wolnych chwilach namiętnie czytam książki i obserwuję ludzi.

Izabela Bylica

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Absolwentka UKSW na Wydziale Pedagogika Specjalna - Resocjalizacja oraz Edukacji Wczesnoszkolnej i Terapii Pedagogicznej, terapeutka, pedagog specjalny. Lubię pracę z dziećmi i wyzwania, które mi stawiają.Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą trójki dzieci. W wolnym czasie czytam ciekawe książki, poznaję nowych ludzi, gotuję z synem, robię przetwory a od tego roku z zapałem dbam o swój ogród.

Katarzyna Chmura

Wychowawca

Nauczyciel Edukacji Wczesno Szkolnej.

Jestem absolwentką Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Pracuję z dziećmi od 2004 roku. Od 1996 roku jestem harcerką oraz instruktorką Związku Harcerstwa Polskiego. Prowadziłam gromadę zuchową i drużynę harcerską. Uwielbiam wędrówki po górach i granie na gitarze. Uczenie sprawia mi ogromną radość. Mogę  pomagać dzieciom poznawać świat oraz odkrywać ich talenty.

Katarzyna Gambrych

nauczyciel wspomagający, pedagog specjalny,
pedagog terapeuta

Nauczyciel wspomagający, pedagog specjalny, pedagog terapeuta, ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń ze spektrum autyzmu. Magister Pedagogiki Specjalnej, specjalizacja: Arteterapia w zakresie sztuk plastycznych, Akademia Pedagogiki Specjalnej - Kurs kwalifikacyjny z zakresu oligofrenopedagogiki oraz terapii pedagogicznej, Studia podyplomowe "Sztuka” (plastyka) nauczanie plastyki w szkole podstawowej i gimnazjum", Uniwersytetu Warszawskiego.
Miłośniczka dekoracyjnych sztuk wizualnych, kuchni śródziemnomorskiej, kotów i mody.
 

Roland Kolasiński

Wychowanie fizyczne

Absolwent:

Akademii Wychowania Fizycznego – Kierunek Wychowanie Fizyczne z Gimnastyką Korekcyjną, specjalizacja Trener Piłki Nożnej – Magisterium

Trener Klasy B, ukończył liczne krajowe kursy między innymi Akademia Piłkarska Grassroots organizowana co roku przez PZPN, Football Kids Piłkarska Jedenastka, III edycja – Poradnik Treningu Piłkarskiego Dla Trenerów i Nauczycieli Wychowania Fizycznego organizowane przez Coerver Coaching Polska, Długofalowy Rozwój Motoryczny - Siła i Ocena Funkcjonalna. Doświadczenie trenerskie zdobywał w Legii Warszawa jako trener / koordynator, Football Kids jako trener, AMP Gool jako trener, Fun Football Academy jako trener i koordynator, obecnie współpracuje z Soccer Team gdzie jest Trenerem oraz Menedżerem, uczył także Gimnastyki Korekcyjnej w Przedszkolu 7 Krasnoludów, zajmował się także organizacją warsztatów sportowych. Współpracuje także z Live Park S.A. oraz Multi-Production Sp. z o.o. przy tworzeniu sportowych realizacji Telewizyjnych.

Jestem ​pasjonatą szeroko rozumianego sportu, zdrowego trybu życia, motoryzacji oraz nowych technologii, zawsze staram się zaszczepić bakcyla sportowego wśród dzieci i młodzieży dążąc do osiągnięcia przez nich perfekcji, utożsamiam się z powiedzeniem „Twoja drużyna jest tak silna, jak jej najsłabszy zawodnik”

Dorota Karasińska

Psycholog szkolny kl i - IV

Jestem absolwentką Uniwersytetu SWPS w Warszawie na Wydziale Psychologii. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunkach: Przygotowanie Pedagogiczne, Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza_ Pedagog szkolny, Coachnig oraz Trening Kreatywności i Arteterapii na Uniwersytecie Warszawskim. Z wykształcenia jestem również plastykiem, z czego często korzystam przygotowując materiały do pracy z dziećmi. Dbam o ciągły rozwój i doskonalenie moich umiejętności, bo moja praca jest moją pasją.
Jestem spełnioną żoną i mamą.
 

Anna Tchir

Nauczyciel języka polskiego, filozofii, zajęć teatralnych i kreatywnych.

Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia magisterskie na Wydziale Filozofii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Ciekawość to jedna z cnót, która jest gwarantem poznania i zaskoczenia, gwarantem, że smak życia będzie wyrazisty, a odkrywanie siebie ciągłą przygodą. I tę ciekawość rozbudzam w uczniach na wszystkich zajęciach, które prowadzę.

Uwielbiam filmy Stanisława Barei, szusować na nartach oraz podróże dalekie i bliskie.

 

Jolanta Kowalewska

sekretarz szkoły

Pracuję w szkole od 1999 roku, jest to moje miejsce na Ziemi. Najważniejszy jest dla mnie uśmiech dzieci, a także dobra atmosfera pracy, co dodaje mi energii i motywuje mnie do działania. W wolnej chwili lubię czytać książki oraz słuchać jazzu.

Ewa Kruczyńska

Nauczyciel języka niemieckiego

Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Językowego w Chełmie w zakresie filologii germańskiej wraz z przygotowaniem pedagogicznym oraz Wyższej Szkoły Humanistycznej im Aleksandra Gieysztora w Pułtusku w zakresie dydaktyki języków obcych.
Domatorka, wolny czas lubię spędzać w gronie najbliższych, czytając książki oraz spacerować z psem po zielonych zakątkach Warszawy.
 

Katarzyna Krzemińska

Nauczyciel nauczania początkowego

Codziennie rano przygotowuję śniadanie dla mojej rodziny. Najbardziej lubię lato i zachód słońca nad morzem. Marzę o podróżach w towarzystwie rodziny i przyjaciół. W wolnym czasie czytam. Nauczycielem zostałam, ponieważ kocham dzieci i nie wyobrażam sobie siebie w innej pracy.

Bożena Krzyżanowska

Matematyka

Nauczyciel matematyki

Alicja Lipińska

Nauczyciel języka hiszpańskiego i angielskiego

Wychowawca

estem absolwentką Instytutu Lingwistyki Stosowanej oraz Interdyscyplinarnego Podyplomowego Studium Kształcenia Tłumaczy na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuję z dziećmi i młodzieżą od ponad 15 lat. W ramach doświadczenia zawodowego uczestniczyłam w programie Comenius jako asystentka językowa w madryckim przedszkolu, a także byłam m. in. wykładowczynią na Uniwersytecie Dzieci. Obecnie tłumaczę, uczę języków obcych, kreatywności i przemawiania publicznego. W swojej pracy staram się łączyć wiedzę merytoryczną z kreatywnymi rozwiązaniami multimedialnymi  i ciekawymi ćwiczeniami aktywizującymi uczniów. Uważam, że najłatwiej uczy się dzieci i młodzież poprzez ruch, współpracę i interakcję. Poza nauczaniem języków obcych działam w międzynarodowej organizacji Toastmasters International, która zrzesza mówców publicznych. Prywatnie jestem miłośniczką kotów, biegania i gier planszowych.

Marta Lipska Gędziorowska

Twórcze myślenie

Jestem psychopedagogiem kreatywności z uprawnieniami trenerskimi w ramach międzynarodowego programu edukacyjnego "Odyseja Umysłu", zajmującego się stymulacją twórczego myślenia. Ukończyłam kursy: asertywności, dramy, socjoterapii, choreoterapii, treningu interpersonalnego, warsztaty radzenia sobie ze stresem, warsztaty budowania zespołu, oraz twórczego podejścia do pracy z grupą. Prywatnie jestem mamą Mai i Julka, zapalonym ogrodnikoholikiem oraz autorką tysiąca "złotych myśli" i tekstów pisanych do szuflady.
 

Agata Łuszcz - Dąbrowska

nauczyciel plastyki,
instruktor aerobiku,

Absolwentka studiów magisterskich w warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego   na Wydziale Rehabilitacji. Na studiach podyplomowych uzyskałam kwalifikacje  pedagogiczne  oraz ukończyłam kurs kwalifikacyjny dla nauczycieli przedmiotu "Sztuka" dający uprawnienia do nauczania plastyki i muzyki. Skończyłam kurs Integracji Sensorycznej, dzięki której mogę prowadzić zajęcia metodą SI w szkołach i placówkach specjalnych. Posiadam również uprawnienia do prowadzenia na lekcjach wychowania fizycznego zajęć aerobiku i stepu. Prywatnie jestem mamą dwóch córek, uwielbiam wszelkie formy aktywności ruchowej, a moją pasją jest malowanie na jedwabiu

Agata Mirokin

Nauczyciel muzyki

Po ukończeniu studiów w Akademii Muzycznej im.Fryderyka Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku na wydziale Instrumentalno - Pedagogicznym - koncertujący muzyk w kraju i za granicą w różnych składach kameralnych.

Od kilku lat nauczyciel,a także prowadzenie klasy w szkole muzycznej.

Moją pasję wyraża tytuł książki Jana Białostockiego Sztuka cenniejsza niż złoto.

Grzegorz Możański

Nauczuciel wychowania fizycznego, wychowawca w świetlicy

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i rehabilitacji w Stołecznym Centrum Rehabilitacji w Konstancinie. Nauczyciel mianowany, Menedżer Sportu, Mistrz Zarządzania Sportem, Sekretarz Polskiej Korporacji Menedżerów Sportu. Uprawiałem wiele dyscyplin sportowych. Obecnie uprawiam kolarstwo MTB. Przejechałem już 109 maratonów MTB.

Marlena Olechowska

Nauczyciel Języka Polskiego

Język jest mapą drogową kultury.Mówi Ci skąd ludzie pochodzą  i dokąd zmierzają. / Rita Mae Brown

Jestem absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowałam również metodykę nauczania języków obcych, glottodydaktykę języka polskiego jako obcego i job coaching. Dzięki zdobytej wiedzy mogłam pracować zarówno w szkołach publicznych, międzynarodowych, na uczelni jak i w sektorze prywatnym. Patrzę, więc na edukację z szerokiej perspektywy. Praca z cudzoziemcami uczy mnie dużej tolerancji i sprawia, że na co dzień spotykam się z różnymi kulturami.

Lubię drugiego człowieka, dlatego spokojnie mogę powiedzieć, że moją pasją jest praca z ludźmi. Ta pasja widoczna jest zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Jestem mamą dwóch, wspaniałych młodych kobiet, których poczynania podziwiam każdego dnia.

Alicja Pałys

Nauczycielka matematyki i zajęć komputerowych
 

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, wydział Chemii, oraz studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania na kierunku Matematyka i Informatyka. Mentor studentów Szkoły Edukacji PAFW i UW.

  • Tak jak Tales uwielbiam sport.
  • Tak jak Pitagoras jestem wegetarianką.
  • Tak jak Sokrates stawiam na samodzielność i niezależność w myśleniu.

Na moich lekcjach z niegasnącym zapałem zarażam młodych ludzi swoją pasją do matematyki. W wolnym czasie, którego mam niewiele, lubię muzykę Pink Floyd, filmy Almodóvara;  książki Wirginii Wolf i Tomasza Manna.

Wojciech Rogowicz

Informatyk

Nauczyciel INFORMATYKI

Katarzyna Rudnicka

 Historia i wiedzy o społeczeństwie

Katarzyna Rudnicka-

Absolwentka wydziału Pedagogiki Akademii Podlaskiej w Siedlcach oraz wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyłam również logopedię szkolną w Instytucie Badań Edukacyjnych w Warszawie oraz język polski na wydziale Humanistycznym Wyższej Szkoły Przymierza Rodzin w Warszawie.

Moją pasją są podróże, ogród  i ,, bycie babcią ,,

  Miałam zostać pediatrą , ale gdybym miała po raz drugi wybrać zawód, zostałabym nauczycielem. Traktuję to jako powołanie i zawodową pasję, która już od 28 lat wpływa na codzienne stawanie się lepszym człowiekiem. Bycie nauczycielem –uczy mnie pokory wobec inności, akceptacji dla różnorodności, empatii i wyjątkowej cierpliwości. Cieszę się, że po tylu latach nie brakuje mi wyrozumiałości, spokoju, pogody ducha i poczucia odpowiedzialności. Okazywane zaufanie i szacunek uczniów, rodziców i współpracowników buduje mnie na nowo.

Małgorzata Skorupa

Logopeda. Nauczyciel wspomagający.

Logopeda

Marta Szil

Nauczyciel języka angielskiego

Absolwentka UMCS w Lublinie – filologii angielskiej z przygotowaniem pedagogicznym. Lubię swoją pracę bo lubię wspólną zabawę z dzieciakami, która, w co głęboko wierzę, jest najlepszym sposobem nauki. Moje ulubione miejsce we wszechświecie to mój dom, ulubiony łakoć – marcepan, ulubione słowo -  miscellaneous.  W wolnym czasie czytam książki fantasy, albo o kosmosie, jeżdżę na rolkach, wcinam herbatniki a czasem leniuchuję.

Ewa Trochim

Nauczyciel - zajęcia teatralne

Ewa - absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Logopedii Uniewersytetu Warszawskiego - prywatnie jestem mamą sześcielatka Janka. Moje zajęcia wnoszą do klasy moc radości, prowadzone są z bardzo dużą dawką energii i uśmiechu. W pracy z dziećmi bardzo intensywnie korzystam ze swojej aktorskiej wyobraźni i tworzę magiczną, kameralną atmosferę, która potrafi działać wręcz hipnotyzująco. Dzięki tak sugestywnemu klimatowi zajęć nawet najbardziej nieśmiałe dzieci pozwalają się zaprosić do wspólnego aktorskiego działania. A kiedy już nieśmiały uczeń da się porwać aktorskiej przygodzie "nie odpuszczam" i staram się pomóc mu przełamać swoje ograniczenia zarażając go swoją dużą, pozytywną energią.
 

Lidia Urbaniak

Nauczyciel języka angielskiego 

Nauczyciel języka angielskiego

kadra 

Lidka Urbanik

Jestem absolwentką filologii angielskiej o specjalności nauczycielskiej i jeszcze w trakcie studiów zdobywałam doświadczenie w nauczaniu najmłodszych będąc wolontariuszką
w Fundacji Pomocy Młodzieży Wzrastanie oraz pełniąc funkcję kuratora społecznego dla nieletnich.

Od czasu ukończenia studiów również pracuję głównie z dziećmi – ostatnie sześć lat zawodowo upłynęło mi w przedszkolu dwujęzycznym gdzie pełniłam rolę pełnoetatowego wychowawcy anglojęzycznego. Był to dla mnie bardzo ważny okres w życiu, gdyż wykonując wszystkie obowiązki wychowawcy nauczyłam się niesamowicie dużo o etapach rozwoju dzieci a co chyba najważniejsze – o ich emocjonalnych potrzebach. Żeby poszerzyć swoje kompetencje ukończyłam półroczny kurs metodyka prowadzony przez Stowarzyszenie na rzecz Jakości
w Nauczaniu Języków Obcych PASE.

Rozpoczęcie pracy w szkole jest dla mnie kolejnym wyzwaniem i okazją do doskonalenia się na ścieżce bycia nauczycielem. Celowo używam tu słów „być nauczycielem” a nie „pracować jako nauczyciel”, gdyż traktuję to w kategorii misji i powołania, które nie kończy się gdy zamykamy za sobą drzwi szkoły.

W nauczaniu, oprócz przekazywania merytorycznych treści bardzo ważne dla mnie jest budowanie więzi i szacunek między nauczycielem a uczniem oraz dobra współpraca i kontakt z rodzicami. Moim pedagogicznym celem jest budowanie takiej szkoły w której każdy czuje się dobrze. Która wszechstronnie uczy młodych ludzi jak działa wielki świat, którego są tak ważną częścią i przyszłością. Na szczęście do takiej właśnie trafiłam więc mam ułatwione zadanie 

W tak zwanym międzyczasie lubię się relaksować na spacerach po Warszawie lub przy dobrej książce, różnorodnej twórczości plastycznej i… sprzątaniu. Moje ukochane miejsca na ziemi to Bieszczady i Beskid Niski (stamtąd pochodzę) oraz Londyn i Nowy Jork gdzie zawsze chętnie wracam. Moja podróż marzeń to magiczna i piękna Islandia.

 

Maria Wąsowska

nauczyciel przyrody,

Absolwentka geografii na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego z przygotowaniem pedagogicznym do nauczania przyrody i geografii.
Pasjonatka piłki nożnej, trener piłki nożnej w KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego.

Agnieszka Zborowska

nauczyciel wspomagający,
specjalista terapii pedagogicznej,
pedagog specjalny.

 

W szkole nr 100 jestem  od zawsze tj. od początku jej istnienia. Z wykształcenia jestem pedagogiem specjalnym i specjalistą terapii pedagogicznej. Pracuję jako nauczyciel wspomagający oraz jako nauczyciel terapii pedagogicznej.

Moją pasją jest geologia – ukończyłam studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim „Geoturystykę”. Cieszą mnie górskie wędrówki i zbieranie minerałów. Uwielbiam patrzeć w rozgwieżdżone niebo i robić zdjęcia. Lubię też koty.

Justyna Zimnicka

Nauczyciel wspomagający

Pedagog specjalny. Absolwentka surdopedagogiki, wychowania przedszkolnego studiów podyplomowych z zakresu wczesnej interwencji - pomoc dziecku i rodzinie na APS oraz protetyki słuchu.

Marek Zimnicki

wychowawca i kierownik świetlicy

Absolwent pedagogiki specjalnej – resocjalizacja i wspomaganie rodziny na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Ukończyłem studia podyplomowe - Edukacji Początkowej i Terapii Pedagogicznej Dzieci ze Specyficznymi Trudnościami w Uczeniu się na UW.

Moje zainteresowania to dobra książka, historia regionalna, podróże, modelarstwo.