Z wizytą w Muzeum Wojska Polskiego

Z wizytą w Muzeum Wojska Polskiego

poniedziałek, 28 Styczeń, 2019

Z wizytą w Muzeum Wojska Polskiego

    25 styczna uczniowie naszej szkoły wybrali się do Muzeum Wojska Polskiego na wystawę pt. 'Drogi do niepodległości".  Spodziewaliśmy się niezbyt fascynującego wyjścia edukacyjnego, jednak byliśmy w błędzie. Przewodnik umiejętnie dzielił się wiedzą ważną dla każdego Polaka. Wśród unikatowych eksponatów przeszliśmy drogą wiodącą do niepodległości naszej Ojczyzny. Najbardziej spodobał mi się obraz "Szarża pod Wołodarką 29.V.1920" Mikołaja Wisznickiego. Przedstawia on żołnierzy w pierwszym stadium bitwy - gdy padają dopiero pierwsze ofiary, a wizja porzuconego życia na rzecz ojczyzny jeszcze nie wyblakła całkowicie i nie zastąpiła jej determinacja i pełna akceptacja niechybnej śmierci.
Dzięki wystawie obudziła się we mnie refleksja nad nieustannym konfliktem między ludźmi, któremu nie sposób zaradzić. Zadawałam sobie pytanie dotyczące sensu wojen. Czy to jedyny sposób walki o wolność?

Solidarność

Solidarność z innymi nauczycielami

 

niedziela, 14 Kwiecień, 2019

Wszyscy wiecie, że w naszej szkole naprawdę dużo się dzieje, że nasz Facebook pełen jest ciekawych historii ze szkolnego życia. Przychodzi jednak taki moment, że...

Czytaj więcej

Lekcja muzyki hip-hop

Lekcja muzyki hip-hop

poniedziałek, 1 Kwiecień, 2019

 

Lekcja muzyki hip-hop

   W piątek 22 marca 2019 roku uczniowie uczestniczyli w lekcji muzyki poświęconej kulturze hip-hop. Mistrz...

Czytaj więcej

CZARODZIEJSKI FLET

CZARODZIEJSKI FLET

sobota, 30 Marzec, 2019

CZARODZIEJSKI FLET W TEATRZE WIELKIM

 W środę razem z klasą 7a wybraliśmy się do Teatru Wielkiego na operę Czarodziejski flet. Autorem tej...

Czytaj więcej

Ogólnopolski Konkurs Poetycki ŻYCIE MIĘDZY WIERSZAMI

Ogólnopolski Konkurs Poetycki ŻYCIE MIĘDZY WIERSZAMI

sobota, 30 Marzec, 2019

Ogólnopolski Konkurs Poetycki ŻYCIE MIĘDZY WIERSZAMI

 29 marca uczniowie naszej szkoły- Aleksandra Kowalczewska,...

Czytaj więcej