Dzień Europy

Dzień Europy

niedziela, 12 Maj, 2019

DZIEŃ EUROPY

Dokładnie 9 maja przypada rocznica podpisania historycznej Deklaracji Schumana, w której francuski minister spraw zagranicznych, zaproponował nową formę współpracy politycznej w Europie.

Plan Schumana uważany jest za początek Unii Europejskiej.1 maja 2019r. przypada również 15. rocznica przystąpienia Polski do Wspólnoty Europejskiej.

Z tej okazji fakultet wiedzy o społeczeństwie i państwie współczesnym przygotował krótką lekcję wiedzy o Europie, połączoną ze szkolnymi prawyborami do Parlamentu Europejskiego.

Po przywitaniu się we wszystkich językach obowiązujących w 28 państwach Unii rozpoczęło się nasze szkolne spotkanie. Krótka historia integracji europejskiej wzbogacona została podróżą po wszystkich stolicach unii i listą muzycznych przebojów z krajów wspólnoty. Całość spotkania dopełniły przygotowane przez Samorząd Uczniowski plakaty o krajach zrzeszonych w unii. Oddane głosy w szkolnych prawyborach zostały już policzone i znamy nazwiska 5 kandydatów,  na których głosowali nasi uczniowie i nauczyciele.

Jesteśmy ciekawi, jak 26 maja zagłosują Polacy?

 

Spotkanie

Spotkanie

wtorek, 14 Maj, 2019

Szanowni Państwo,

 

Uprzejmie informuję,że spotkanie informacyjne Rodziców dzieci i młodzieży wyjeżdżającej do Anglii i Walii w terminie 05.07....

Czytaj więcej

Dzień Europy

flaga_europy.png

Dzień Europy

niedziela, 12 Maj, 2019

DZIEŃ EUROPY

Dokładnie 9 maja przypada rocznica podpisania historycznej Deklaracji Schumana, w której francuski minister...

Czytaj więcej

Bezpieczny uczeń

Bezpieczny uczeń

niedziela, 12 Maj, 2019

 9 maja odbyły się warsztaty dotyczące bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Wzięli w nich udział uczniowie klas: 7., 8. i 3. gimnazjum. Kurs...

Czytaj więcej

Językowy Dzień Rodziny 2

Językowy Dzień Rodziny cd.

wtorek, 30 Kwiecień, 2019

Szczegóły na plakacie.

Czytaj więcej